اتاق شوم و لشکر روم

خوب یادمه سال 82 بود. اعتیاد داشتم. روزی چند بار تزریق میکردم. مصرفم بالا رفته بود. تا جایی که شبها تا صبح بیدار میموندم و با صدای گنجشکها سر دماغ میومدم. مات، مبهوت و خمار شیشه شده بودم. شیشه ی مونیتور. آخه اگه من یک روز چت نمیکردم، روزم شب نمیشد.

خانواده رسیدن مواد بهم رو قطع کردند. یعنی سیم تلفن رو از پشت کیس جدا کردند. آخه داشت به درسم و آیندم لطمه میخورد. من هم زیاد مخالفت نکردم. بماند چی شد.

هیچ فیلتری نبود. هر سایتی که اشاره می کردم باز میشد. آن زمان اصلا اتاق های چت این مدلی نبود که الان هست. ایرانسل هم نبود. متاسفم برای اتاق های کنونی چت یاهو و باید دولتمردان و دست اندرکاران نظام یه فکری بکنند. احساس میکنم یه جای کار میلنگه.

نمیدانم چرا من هر مطلبی مینویسم به این نتیجه میرسم که مهمترین و اولین راه حل، پایین آوردن سن ازدواج است.

________________________________________________________________

وَلْیَعْلَمَ الَّذِینَ نَافَقُواْ وَقِیلَ لَهُمْ تَعَالَوْاْ قَاتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَوِ ادْفَعُواْ قَالُواْ لَوْ نَعْلَمُ قِتَالًا لاَّتَّبَعْنَاکُمْ هُمْ لِلْکُفْرِ یَوْمَئِذٍ أَقْرَبُ مِنْهُمْ لِلإِیمَانِ یَقُولُونَ بِأَفْوَاهِهِم مَّا لَیْسَ فِی قُلُوبِهِمْ وَاللّهُ أَعْلَمُ بِمَا یَکْتُمُونَ    آل عمران-١۶٧

همچنین کسانى را که دو رویى نمودند [نیز] معلوم بدارد و به ایشان گفته شد بیایید در راه خدا بجنگید یا دفاع کنید گفتند اگر جنگیدن مى‏دانستیم مسلما از شما پیروى مى‏کردیم آن روز آنان به کفر نزدیکتر بودند تا به ایمان به زبان خویش چیزى مى‏گفتند که در دلهایشان نبود و خدا به آنچه مى‏نهفتند داناتر است

پ ن1: دارا و ندار، چهار دیواری و زن بابا سه فیلمی بودند که بعضی از عزیزان دارا و ندار را ندیدند. نکات مثبت و منفی زیادی وجود داشت.  در سه فیلم مذکور، مجموعا هفت ازدواج وجود داشت. هیچ کاری با مضامین سیاسی ندارم که در این سریالها بیان شد. خیلی از شماها در جریان هستید ولی متاسفم به خاطر تغییر دادن ذائقه ی مردم. متاسفم برای آن جملات غیر مستقیمی که از بعضی از این سریالها بیان شد. و از یکی خیلی بیشتر. مضامینی که من شرم دارم حتی به آنها فکر کنم. خیلی زشت و زننده بود. (منظور من تیکه ها و تکه کلامها نیست. ضمنا شاید بعضی ها هنگام مشاهده ی سریال متوجه آن مضامین تاسف بار نشده باشند که خوش بحالشون)

من نمیدانم به چه قیمت میخواهند مردم را بخندانند و مخاطب جمع کنند. چهار دیواری تقریبا مشکلی نداشت – دارا و ندار تقریبا پارو فراتر از حریم گذاشت – زن بابا اوج  وقاهت رو به نمایش گذاشت. باورتون میشه من خجالت میکشم که این پ‌ن  رو مینویسم. آنوقت از آنها تقدیر هم شد. متاسفم. به والله باید تک تک آن کلمات را پاسخگو باشند. به من این جمله را نسبت ندهید که "هم از خودی شاکی هم از اجانب". باور کنید دلم میسوزه برای خودمون.

پ ن2: مردان آهنین را چند شب نگاه میکردم. در حال اهدای جوایز فینال یاد مطلبی افتادم و این عکس رو درست کردم. 

اضافه شده توسط پدر ققنوس در ساعت ١١:٠۵ شب  روز انتشار مطلب

پهلوان نیست آنکه روز نبرد پهلوان دگر بیاندازذ           پهلوان است آنکه روز هوس نفس اماره را زپا آرد

اضافه شده توسط همشیره همزمان با پدر

اشجع النّاس من غلب هواه______شجاعترین مردم کسی است که بر هوای نفسش چیره گردد     رسول خدا ـ صلی الله

پ ن3: وقتی میبینید خبری از جنگ برایتان نمیگویم بدانید که خبر خوبی برای گفتن ندارم.

پ ن4: واقعا چقدر آدمها با هم فرق دارند. چند وقت پیش رفتم تو فکر اینکه مردم کشور ما رو گروههای مختلف فکری تشکیل دادند. خیلی از گروهها اصلا نمی‌فهمند که طرف مقابلشون چی میگه. اصلا تو یه فضای دیگه زندگی میکنند. گروهی روزانه چند میلیون خرج میکنند و گروهی دیگر سعی میکنند نمازشون قضا نشه. گروهی به جای ماشین عروس از بالگرد استفاده کردند و گروهی مواظب هستند که در شب عید شرمنده اقوام نشوند. یک سوال دارم. مگر خانمها ادعا ندارند که مردها را خوب میشناسند؟ پس این چه وضع لباس پوشیدنه؟

 بابا به خدا دونه دونتون رو تو اون دنیا آویزون میکنند. جالب اینجاست که هر کدوم خودش رو عقل مطلق میدونه. گروهی هنوز غرق سیاست هستند و گروهی دیگر شب و روز برای اصلاح مملکت دعا میکنند. دختری که برای ازدواج ادعاهای واهی دارد و فقط به خاطر چهره ی مثلا زیبایش دچار یک توهم شده است که اگر سخنانش را بشنوید شاخ در خواهید آورد و دختری که شبها گریه میکند، بماند چرا. پسری در دانشگاه هرزه میپرد و پسری که به خاطر استفاده از عقل خود، امل خوانده می‌شود. دختری و آن پسر هرزه فکر میکنند که دنیا از آن آنان است ولی هر دو به لجن میمانند. و دختر دیگری که اگر پای حرفش بنشینی زار زار زجه خواهی زد. 

 پدری که گناه و بی حیایی از سر و رویش می‌بارد و تصور کنید فرزندان او چگونه هستند و چگونه بار خواهند امد و آن یکی که آرام میزید و فرزندانش دستبوس او و قدردان. گروهی در جامعه چپ و راست فحش میدهند و گروهی مجبورند آنها را تحمل کنند. پسری که حیوان شده و همه را میدرد و آن یکی که به خاطر وضعیت مالی نامناسب درعین دارا بودن لیاقت نمیتواند درس بخواند. دختری خود را به یک مشت ریال به پسری که برای چند ثانیه لذت، حاضر است آن ریال را بپردازد، میفروشد و دختری که برای حفظ حجاب فحش می‌شنود. خانمی را دیدم که تمام عکسهای زندگی خصوصی خود را در اینترنت نشر داده بود و خانمی را دیدم که در اوج نداری، دارای دنیا بود. الله اکبر از این تناقض.

استاد شجاعی: عاقل، جاهل رو درک میکنه ولی جاهل عاقل رو نمیتونه درک کنه. چون عاقل خودش روزی جاهل بوده و میدونه جاهل چه حال و روزی داره. در حالی که جاهل عاقل رو به مضحکه میگیره.

اگه معنی جمله ی بالا رو درک نکردید، یه بار دیگه بخونیدش و تعمیم بدید.

خدایا، پروردگارا، کریما، ای از ما به ما نزدیکتر، مارو از جهالت به عقل برسون. نگران

خدایا من دردمو بی کی بگم آخه؟

/ 40 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مینا

سلام خوبی؟ پست تکون دهنده ای بود.به خصوص عکسهات! نوشته ام اگر حوصله ای بود[گل]

مهسا

سلام....ممنون از اینکه آدرس وبتونو بهم دادین تا بتونم از مطالب زیباتون بهره مند بشم....خیلی خوبه....عالیه....بهتون تبریک میگم....و....نظرم راجع به این پستتون تهیه....چون من نه از یاهوی چند سال پیش خبر دارم نه از یاهوی الان!ولی جالبه که حرفایی تو این عکس بوده که شما از نمایش اونا شرم داشتید و سیاهشون کردین! بازم ممنون....موفق باشید....بازم به وبتون سر میزنم...فعلا یا علی[گل]

زیبای خفته

آموخته ام که: لبخند ارزانترین راهی است که می شود با آن، نگاه را وسعت داد. سلام دوست عزیزم با پست های جدید اپم [گل][گل]

روشنک

سلام خوبی؟ آدرستو گم کرده بودم. دلم برات تنگ شده داداش دلسوز خودم.[گل]

غریبه

کسی در کنارم نبود که از او تقلید کنم....پس راه خودم را رفتم.... Shel Silverstein

الناز

سلام سعید جان. شما که سری به فقیر فقرا نمیزنید اما من همیشه به یادتونم.عالی بود. منتظرم.

زیتون

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][قلب][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

شمیم انتظار(محسن)

با سلام خداحافظ تا...[بدرود] حلالمان کنید و از دعای خیر فراموش نکنید. [بدرود][بدرود][بدرود]

جرقه

راستی من می خوام این عکسی که درست کردید رو سرقت کنم و تو برد بزنم !![نیشخند]

a m i r sl

الان اومدم کافی نت. یعنی اینقدر نظر دادن تو این وبلاگ مهمه[خنده][خنده][نیشخند] ای بابا چرا چیزی اضافه نمیشه [اوه]