حیدریم

با افتخار می گویم حیدریم

واقعا خدا چه قدر در حق من لطف داشت که به من اجازه داد شیعه باشم. باید سعی کنم که شیعه واقعی باشم. هم در فکر و هم در فعل.

از فضایل و خصوصیات مولایمان هرچه بگویم کم گفته ام. از آن ابتدا که افتخار متولد شدن در خانه ی خدا را داشت . تا لحظاتی قبل از شهادت که خود امام ابن ملجم که لعن خدا بر او باد را برای ادای نماز صبح بیدار کرد و سفارش به فرزندش در رابطه با قصاص داشتند. سراپا خوبی بود این انسان بزرگوار.

نه خدا توانمش خواند نه بشر توانمش گفت.......متحیرم چه نامم شه ملک لا فتی را

یا در جایی دیگر درویشی گفته:

پیش از این هیچ خدایی را ندیده بودم که پای افزاری وصله دار به پا کند.

و در جایی دگر یکی از شعرای مصاصر:

آنان که علی را خدا می نامند.......کفرش به کنار، ولی عجب خدایی دارند

چه قدر داستان غدیر خم زیباست. به خودم می بالم. گوهری پر نور سکاندار مذهب شیعه شده که مسافران آن قطار باید به آن از عمق وجود افتخار کنند.

اغلب در همان آنجا به مولا تبریک گفتند و ناگاه محمد(ص)را ندا آمد که: امروز دین را بر تو تمام کردیم. نفسی آهسته کشید و بر چشمان علی نگاه کرد. به راستی میدید که روزی مردانی از سرزمین پارس(ایران) قله های علم را فتح خواهند کرد. سرزمین شیعیان. آری اینجا ایران است. مهد دلیران. مهد شهیدان به خون خفته که تا جان در بدن دارم از آرمانهای آنها دور نخواهم شد.

حدیث قدسی*:به خودم قسم محبت علی(ع) را جز به قلب کسانی که دوست دارم الهام نکنم.

در پایان می خوام شما رو به  یک بیت شعر از امام خمینی(ره) مهمان کنم.

نرو ای گدای مسکین در خانه ی علی زن               که علی زند همیشه در خانه ی گدا را

این عید بزرگ  رو به همه ی دوستان تبریک می گم.لبخند

__________________________________________________________

*حدیث قدسی= به سخنی گفته می شود که از طرف خدا به وسیله جرئیل بر پیامبر وحی شده باشد ولی در قرآن نباشد. به لحاظ سندیت حدیث قدسی یکی از معتبرترین نوع احادیث می باشد.

/ 7 نظر / 20 بازدید
وفادر

سلام علیکم علی در عرش بالا بی نظیر است علی بر عالم و آدم امیر است به عشق نام مولایم نوشتم چه عیدی بهتر از عید غدیر است . . .؟ عید غدیر خم بر شما و خانواده محترمتان مبارک باد. التماس دعا موفق و موید باشید .

ت ی ن ا

سلام مهربون زمینی به روزم خوشحال میشم بیایی[گل]

یارآشنا

تا صورت پیوند جهان بود، علی بود تا نقش زمین بود و زمان بود، علی بود شاهی که ولی بود و وصی بود، علی بود سلطان سخا و کرم و جود، علی بود هم آدم و شیث و هم الیاس هم صالح پیغمبر و داوود، علی بود هم موسی و هم عیسی و هم خضر و هم ایوب هم یوسف و هم یونس و هم هود، علی بود مسجود ملائک که شد آدم، ز علی شد آدم چو یکی قبله‌ مسجود، علی بود هم اول و هم آخر و هم ظاهر و باطن هم عابد و هم معبد و معبود، علی بود آن لحمک لحمی بشنو تا که بدانی آن یار که او نقش نبی بود، علی بود موسی و عصا و ید بیضا و نبوت در مصر به فرعون که بنمود، علی بود چندان که در آفاق نظر کردم و دیدم ازروی یقین در همه موجود، علی بود آن شاه سر افراز که اندر شب معراج با احمد مختار یکی بود، علی بود آن کاشف قرآن که خدا در همه قرآن کردش صفت عصمت و بستود، علی بود [گل][گل][گل][گل][گل][گل]

مسیر عشق

سلام چقدر زیبا شکر کردی ممنون که کلبه منو منور کردی وممنون که یادم انداختی مطالبتو بخونم زیبا مینویسی منتظر مطالب بعدیت هستم فراموش نکنی بهم خبر بدی؟

ت ی ن ا

در این راه پر از محنت چراغی كو ؟ نشانی از كه باید جست ؟ و در پایان هر راهی چه باید كرد؟ كجا یابم نشان از آنكه دست خویش را مانند فانوسی به دستانم بیاویزد هزارن راه اینجا هست یكی در مرز تنهایی ، فراموشی یكی در انتهایش ماره خفته چراغی كو كه افروزم و راهم را نشان یابم كجا فریاد آرم با كه بگریزم ؟ كجا فریاد آرم با كه بگریزم ؟ كجا آرام خواهم یافت ؟