نوروز، یک روز نو

آقا جون داره تو یه گوشه ی اتاق دعای سال تحویل رو میخونه و هی تکرار میکنه.

مادر داره سفره هفت سین رو میچینه.

تلوزیون داره برنامه های قبل از سال تحویل رو نشون میدن.

منم دارم یه بوی خاصی رو استشمام میکنم و منتظرم بشنوم و ببینم نام سال 1389 رو از زبان رهبرم.

آه خدا یکسال گذشت و عجب سال عجیبی بود. سالی پر از هیاهو که حداقل من رو واداشت تا تقریبا هر روز روزنامه بخونم.

سالی که همه از آن خبر دارید. همه میدانید که چه شد. امتحانی سخت که کشور از آن سرافراز بیرون آمد.کسانی هم جونشون رو برای آرمانهاشون فدا کردند که هر کدوم از هر گروه انگیزه ی خاصی داشتند.

 الله اکبر میگویم به خاطر آن نیرویی که این کشور را در برابر هجمه ی خشم، غضب و کفر حفاظت می‌کند. شکرً لله

چهار شنبه سوری هم به خیر گذشت. چند سالی میشود که دیگر آتش نمیسوزانم. دیگر ترقه نمیزنم.

به غیر از فتوای مراجع بزرگوار، جدیدا یک شاخص پیدا کرده ام برای سنجش درستی یک عمل و آن اینکه هر مراسمی که اکثر پیرمردها و پیرزنها در آن شرکت نکنند(که دلیل آن ناتوانی جسمی نباشد)، آن مراسم رد است و باطل. به همین راحتی. حال خود بگویید که چه مراسمی حق است و چه مراسمی نه . از آن اغتشاشات بگیرید تا چهارشنبه سوری تو این دوره زمونه. و یا برعکس، از نماز جماعت بگیرید تا همین خواندن دعای سال تحویل در ایام نوروز.

امیدوارم در سال جدید با برنامه های اقتصادی این دولت خدمتگذار بخشی از مشکلات مردم کشورمون حل و فصل بشه که مهمترین اون همونهایی هستند که تو دوران تحصیلی راهنمایی و درس تعلیمات اجتماعی، هممون خوندیم.

خوراکپوشاکمسکن

گرچه در هنگام اجرای این قانون یک سری شیطنت ها و هرج و مرج ها از طرف قانون گریزان بوجود خواهد آمد که امیدوارم کمتر باشه.(به دلیل اهمیت موضوع گفتم)

از عمق وجودم خوشحالم که دارم مطالبی از این دست می‌نویسم و مطمئنم که روزی برای تک تک کلماتش باید جواب پس بدم.

 سال ٨٨ با تمام ادعاهاش رفیق نیمه راه از آب در اومد. امیدوارم سال ٨٩ مثل اجدادش نارفیق نباشه و با ظهور آقا رفاقت خودش رو ابدی کنه. باید اونقدر معرفت داشته باشم که بتونم کمکش کنم. گرچه تو بعضی روایات هست که خیلیا کم میارن و از آقا جدا میشن. من سعی میکنم با انرژی و توکل به خدا حرکت کنم و از خدا میخوام مشکلات روحی و اخلاقی من رو برطرف کنه تا بتونم شبیه یک انسان باشم.

 دوستان، من امیدوارم که در سال جدید بتونیم جوری رفتار کنیم که خدا ماهارو مثل امسال، به فرشته ها نشون بده و بگه نگاه کنید این بنده ی منو. ببینید چقدر از عقلش خوب استفاده میکنه.

 فتبارک الله احسن الخالقین           پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است.

عید واقعی از آن کسی است که آخر سالش را جشن بگیرد، نه اول سال را 

سال خوبی داشته باشیدلبخند

/ 39 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سعید

سلام. شما هم که سعید هستید! فهمیدم کجا بوده اید، ولی کرایه تاکسیها دیگر کمتر از 100 تومان نیست. هوا هم آن چنان سرد نیست. هر روز مطلب نوشتن فقط مربوط می شود به ایام عید نوروز که وقت آزاد زیادی دارم. ولی نگفتید که اهل کجایید و این جا چه کار می کردید؟

ناشناس

سلام. سال نو مبارک. [گل] مطلب جالبی بود. ممنون که به من سر زدین![پلک] سر بلند و پیروز و سلامت باشین.[لبخند][گل]

غریبه

سلام سال نو مبارک.... آرزوی سال جدید این غریبه این است که : کاش آنکه ما ادعای دوست داشتنش داریم و او از ما به کویرها گریخته روزی بر سر ما منت نهد و بیاید.... سال خوبی داشته باشین[گل] ........................................................... کویر مشتاق حظور شماست...

دل خاکـــــی

سلام... راستی عیدی منو ندادینااااا...[متفکر] اینم هم یه مبارزه با شیطانه...[زبان] [گل]

دل خاکـــــی

سلام مجدد من که عرض کردم دیوونه کوچیکه همه هستم... [مغرور][گل]

دل خاکـــــی

سلام... رفت و امد به وبلاگ دیوونه همچین عواقبی رو هم داره... از این شکلک ها هم نیایین...[افسوس] بگین عیدی نمیدم دیگه...[نیشخند] [گل]

امیر(گانجا)

سلام به سعید عزیزم... امیدوارم همه ی ایامت عید و موفقیت باشه... سعید جان بر خودم واجب می دونم که ازت تشکر کنم..راستش با اون حرفت توی سایت اشک توی چشای کورم حلقه زده بود و نفسم به تنگ اومده بود..... سعید جان از مطلبت از صمیم قلب خاکیم ممنونم و ازت تشکر می کنم... سعید جان نمیدونم خستگی و تا کجا درکش کردی اما من نهایت خستگی ام.... و دیگه نمی خوام با نوشتن شعرهای گیج و گنگم کسی و مورد آزار قرار بدم....گفتم که شب منم من..... بیخیال ... مطلبت هم بسیار قشنگ بود و من خیلی ازت خوشم میاد و دوست دارم.. برات آرزوی موفقیت روز افزون و دارم..خوش و سلامت باشی.... یا حق و علی نگهدارت

خادم خلق الله

با سلام و تبریک سال نو امیدوارم که سال خوب و خوشی رو آغاز کرده باشید . و با پژزش فراوان بابت تاخیر در تبریک سال نو به شما با مطلبی جدید در خدمت شما هستم عید مبارک [گل][گل]

مادر سادات

سلام آخرين خط و وصاياي من اين است كه مرا به خاك سپاريد كنار شهدا التماس دعا!اول برای فرج،بعدهم براي ما....