نوروز، یک روز نو 2

سلام دوستان

خوب یادم هست که...... اصلا ولش کن.

خیلی حس خوبی دارم. خدارو شکر میکنم که اگر تا چند روز دیگر زنده باشم لباس بهار را بر تن طبیعت خواهم دید.

در سال جدید زندگی من تغییر و تحولات زیادی به خود دید و مهمترین اون به حول و قوه ی الهی شکل گرفت. الله اکبر از مشیت خداوند.

همواره یاد اون آیه از خدا می‌افتم که معنیش این بود که {هر کس را بخواهیم هدایت میکنیم و رزق فراوان میدهیم و هر کس را بخواهیم بر قلبش قفل میزنیم و ... }لبخند

رفتم پست تبریک نوروز سال گذشته رو مطالعه کردم و ترجیح دادم که یکبار دیگر دوستان و مهمانان این کتیبه اون رو مطالعه کنند.

__________________________________________________________________

نوروز، یک روز نو

آقا جون داره تو یه گوشه ی اتاق دعای سال تحویل رو میخونه و هی تکرار میکنه.
مادر داره سفره هفت سین رو میچینه.
تلوزیون داره برنامه های قبل از سال تحویل رو نشون میدن.
منم دارم یه بوی خاصی رو استشمام میکنم و منتظرم بشنوم و ببینم نام سال 1389 رو از زبان رهبرم.


آه خدا یکسال گذشت و عجب سال عجیبی بود. سالی پر از هیاهو که حداقل من رو واداشت تا تقریبا هر روز روزنامه بخونم.
سالی که همه از آن خبر دارید. همه میدانید که چه شد. امتحانی سخت که کشور از آن سرافراز بیرون آمد.کسانی هم جونشون رو برای آرمانهاشون فدا کردند که هر کدوم از هر گروه انگیزه ی خاصی داشتند.
الله اکبر میگویم به خاطر آن نیرویی که این کشور را در برابر هجمه ی خشم، غضب و کفر حفاظت می‌کند. شکرً لله
چهار شنبه سوری هم به خیر گذشت. چند سالی میشود که دیگر آتش نمیسوزانم. دیگر ترقه نمیزنم.
به غیر از فتوای مراجع بزرگوار، جدیدا یک شاخص پیدا کرده ام برای سنجش درستی یک عمل و آن اینکه هر مراسمی که اکثر پیرمردها و پیرزنها در آن شرکت نکنند(که دلیل آن ناتوانی جسمی نباشد)، آن مراسم رد است و باطل. به همین راحتی. حال خود بگویید که چه مراسمی حق است و چه مراسمی نه . از آن اغتشاشات بگیرید تا چهارشنبه سوری تو این دوره زمونه. و یا برعکس، از نماز جماعت بگیرید تا همین خواندن دعای سال تحویل در ایام نوروز.
امیدوارم در سال جدید با برنامه های اقتصادی این دولت خدمتگذار بخشی از مشکلات مردم کشورمون حل و فصل بشه که مهمترین اون همونهایی هستند که تو دوران تحصیلی راهنمایی و درس تعلیمات اجتماعی، هممون خوندیم.

خوراک – پوشاک – مسکن

 
گرچه در هنگام اجرای این قانون یک سری شیطنت ها و هرج و مرج ها از طرف قانون گریزان بوجود خواهد آمد که امیدوارم کمتر باشه.(به دلیل اهمیت موضوع گفتم)
از عمق وجودم خوشحالم که دارم مطالبی از این دست می‌نویسم و مطمئنم که روزی برای تک تک کلماتش باید جواب پس بدم.
سال ٨٨ با تمام ادعاهاش رفیق نیمه راه از آب در اومد. امیدوارم سال ٨٩ مثل اجدادش نارفیق نباشه و با ظهور آقا رفاقت خودش رو ابدی کنه. باید اونقدر معرفت داشته باشم که بتونم کمکش کنم. گرچه تو بعضی روایات هست که خیلیا کم میارن و از آقا جدا میشن. من سعی میکنم با انرژی و توکل به خدا حرکت کنم و از خدا میخوام مشکلات روحی و اخلاقی من رو برطرف کنه تا بتونم شبیه یک انسان باشم.
دوستان، من امیدوارم که در سال جدید بتونیم جوری رفتار کنیم که خدا ماهارو مثل امسال، به فرشته ها نشون بده و بگه نگاه کنید این بنده ی منو. ببینید چقدر از عقلش خوب استفاده میکنه.


فتبارک الله احسن الخالقین        پس بزرگ است خدایى که بهترین آفرینندگان است.


عید واقعی از آن کسی است که آخر سالش را جشن بگیرد، نه اول سال را
سال خوبی داشته باشید

 

ایام بکام و آرزوی بهترینها از سوی خدا برای شما در سال جدید.

 __________________________________________________________________

اضافات:

در کشورهای عربی منطقه چه میگذرد؟ عربستان که خود درگیر اعتراضات است برای سرکوب مردم بحرین نیرو اعزام کرده است و مردم را به شهادت میرسونند. چرا؟ چون بحرینیها ٧٠ درصد شیعه هستند و نباید انقلاب کنند. لعنت به آل سعود.

در اونطرف یه آدم دیوونه به نام سرهنگ قذافی تو لیبی داره کشورشو نابود میکنه و از همه جا به مردم حمله میکنه. و یواش یواش اگه تا یک هفته شکست نخوره و اوضاع به همین شکل بمونه، دوباره این آمریکاری جنایتکار ادعای اربابی میکنه و میاد اونجا چادر میزنه. مرگ بر آمریکا.

یمن رو دریابید.

به نظرتون اینهمه تغییر و تحول تو خاور میانه مقدمات ظهور منجی نیست؟

تو ژاپن زلزله حدودو ٩ ربشتری اومده و اونجا رو زیر و رو کرده که البته اینگونه بلایا ریشه در گناه داره که من نمیخوام به اون بپردازم.

چیزی که میخوام بگم اینه که اگر یه زلزله ی ٧ ریشتری میومد تهران دیگه چیزی باقی نمیموند و همه فنا میشدیم. واقعا باید آماده بود. نه اینکه ساکامونو جمع کنیم تا بریم . نه. باید شهر رو دوباره درست ساخت.

/ 8 نظر / 45 بازدید
دل خاکــــــی

سلام... خوبین اقا سعید... با خوندن این پست که برا سال قبل بود...یاد عیدی افتادم که ندادین[نیشخند]انشالله سال خوبی داشته باشین... سال نــــــو مبارک.... [گل]

مسیر عشق

سلام عید برشما مبارک [1]• شيخ صدوق نقل مى كند: «وأتي علي عليه السلام بهدية النيروز ، فقال عليه السلام : ما هذا؟» خدمت حضرت امير (ع) هديه اى آوردند، حضرت فرمود اين چه هديه اين است؟ پاسخ دادند: «يا أمير المؤمنين اليوم النيروز» اين هديه روز نوروز است، حضرت هديه را پذيرفت و فرمود «اصنعوا لنا كل يوم نيروزا». شما هر روز را براى ما نوروز قرار دهيد. (هر روزتان نوروز باد). من لا يحضره الفقيه، ج 3، ص 300، ح 4073 . • شيخ طوسى در مصباح از امام صادق (ع) نقل كرده كه حضرت به معلى بن خنيس فرمودند: «إذا كان يوم النيروز فاغتسل والبس أنظف ثيابك ، وتطيب بأطيب طيبك ، وتكون ذلك اليوم صائما روز نوروز غسل كن و پاكيزه ترين لباست را بپوش و خود را خوشبو نما و اين روز را روزه بگير و بعد از نماز ظهر و عصر چهار ركعت نماز (با آداب خاصى) بجاى آور و دعا كن «يغفر لك ذنوب خمسين سنة». خداوند گناه پنجاه سال تو را مى آمرزد. وسائل الشيعة (آل البيت)، ج 8، ص 172 - 173، ح 10338، مصباح المتهجد : 790. • ابن فهد حلى در مهذب نقل كرده كه امام صادق (ع) به معلى بن خنيس فرمود: «إن يوم النيروز هو

شوشترنگار

سلام آغاز سال جهاد اقتصادی مبارک باد اللهم عجل لولیک الفرج

hasti

salam .sale noton mobarak[گل]

مصطفی نمازیان

بنام خدا با مطلبی تحت عنوان "عمارهای دروغین، آقای طئب فاین تذهبون" بروزم. منتظر بازدید و نظردهی شما. یا علی

مرتضی خلیلی

سلام دوست خوبم بعد از ماه ها با یک کلام رباعی و دوکلام دوبیتی به روزم. شدیدا" به اومدنتون نیاز دارم