اینجا منطق حکمفرماست

لطفا این مطلب رو تا انتها مطالعه بفرمایید.

اگر با انصاف باشیم خواهیم دید که معنویات و مادیات هر دو برای زندگی بشر لازمند. ولی آیا این دو با هم قابل قیاس هستند. یا مثلا برای بشر مادیات لازم است یا کوله باری از معرفت و معنویات.

ضمنا اگر کسی بتواند دین مسیحیت را تمام و کمال رعایت کند، در کنار مسلمانان واقعی در بهشت خواهد بود. هیچ عاقل بالغی نمی گوید که انسانهای غیر مسلمان همه به جهنم میروند. نه اصلا. البته بحث های فلسفی نیز در این باره زیاد است که بعضی می گویند حصر گرایی . بعضی دیگر کثرت گرایی و ... . اصلا بهشت و جهنم مگر فرمول مشخصی دارند که این و آن را بهشتی و جهنمی می کنیم. ما همگی به امید بخشش و عفو و لطف و کرامت بی پایان خداوند راهی آن دنیا می شویم. تازه باز از مرگ و ترس واهمه داریم. انسان مادی همین می شود که دو دستی این دنیا را میچسبد و ولش نمی کند. بماند.

 ببینید مسلمانان چه نظر و عقیده ای نسبت به غیر مسلمانان دارند و غیر مسلمانان چه نظری نسبت به مسلمانان. آنوقت میبینید که کدام گروه با فضائل ترند.

مثالی می زنم از همین کسایی که می گویند دین اسلام به درد نمی خورد. چون تکنولوژی در دست مسیحیان و یهودیان است. گرچه من خودم شاهد آن هستم که ایرانی‌ها با سرعت فراوان در حال نزدیک شدن به قله های  پیشرفت هستند. لطفا به این جمله ی قبلی من حسن ظن داشته باشید. انگلستان که از آن به عنوآن استعمار پیر نام می‌برند. و غلط های بزرگی را انجام داده است و خود می دانید.

فقط یکی می گویم. انگلستان یا بریتانیا این کفتار پیر، به سال 1917-1919 یک هلوکاست واقعی را به سر اجداد ما در ایران آورد. من با سند حرف میزنم. در جنگ جهانی اول جمعیت ایران حدود بیست میلیون نفر بوده. که بر اثر یک قحطی که بریتانیا باعث آن بود حدود هشت تا ده میلیون نفر از مردم سرزمینمون رو کشت. حدود چهل درصد از جمعیت ایران. و ما بسیار ضعیف شده بودیم که بریتانیا توانست به سادگی کودتای 1299 رو بر ایران تحمیل کند. باورتان می شود؟ ولی باید باور کنید. چون رخ داده. حالا بیایند و تا آخر عمرشان برای ما فرمول و علم کشف و تولید کنند. (از کتاب محمد علی مجد در کتاب: قحطی بزرگ و نسل کشی در ایران) ضمنا اسنادش در خود کشورهای غربی موجوده.

واقعا متاسفم که بعضی‌ها ایرانی ها را به تحجر ، توهش ، شهوت و چیزایی امثال اینها متهم می کنند.

گرچه دین اسلام دین علم  با معنویت است. و من به شدت خدا را شاکرم که چیزی را که به درد دنیا می خورد و هم به درد آخرت، به ما مسلمانان هدیه داده. شدیدا خوشحال هستم که شیعه حضرت علی هستم.

همین آلمان با آن نازی ها

آمریکا را که بیخیال

فرانسه

بعضی بی شعور ها هم در دانمارک و هلند

خدا وکیلی اگر کسی بیاید و اسلام را با اینهمه فضایل به این قلدران جهان بفروشد خیلی بی معرفت است.

به خدا کورند کسانی که نمیبینند  همین الان هم دارند بر علیه ما نیرنگ می کنند و خواهند کرد.

اشتباهاتی که آقایان با فرمول انجام داده اند خیلی زیاد است. البته به بشریت هم خدماتی داشته اند.

خودتان می دانید. همه را میدانید. من دیگر این موضوع را ادامه نمیدهم. ولی عامل این مشکلات چیزی نیست جز حب شهوت و دنیا و مقام از جانب برخی افراد. که خدا همه را به راه راست هدایت کند. البته نادانی و غرور را فراموش کردم.

راستی همیشه حواسمان باشد که کشور ما تا دلتا ن بخواهد دشمن دارد. ولی این را هم می دانم که در کشور ما هم مشکل وجود دارد. و من خود بر این موضوع واقف هستم و ضرباتی خوردم. و باید این مشکلات حل و فصل شود. چون این حق مردم یک کشور اسلامی است که در رفاه زندگی کنند. اصلا یکی از شعار های اسلام همین است. فقر زدایی.

نظام حقوق زن در اسلام

نام کتابی است که متفکر شهید مرتضی مطهری به خط تحریر درآورده.

استاد مطهری شاگرد آیت الله طبابایی. و آیت الله طباطبایی خود شاگرد عمویشآن آیت الله قاضی طباطبایی هستند. این اساتید بزرگوار به درجاتی رسیده اند که در ذهن آدمی نمی گنجد.

کسی نمیتونه مطهری رو از لحاظ منطق و ادراک در علوم مدنی در عصر معاصر زیر سوال ببره. البته اگر قبلا خود اون شخص صلاحیتش از طرف عقلا تایید شده باشه.

حالا تصور کنید که یکنفر بیاد بگه که مطهری کیه که داری از اون مثال میزنی؟

اونوقت همه بهش میخندن. خب معلومه اون آدم مشکل داره دیگه. حالا هر مشکلی که می خواد باشه. یا معاند تشریف دارن. یا بی خبرن از وجود این آدم و مغلته می کنند. یا اینکه رفتند به جناب استبداد گفتند که مطهری رو برای من تعریف کنید. و از اون تعریف هستش که این حرف رو میزنن.

چند سال پیش برای یک کنفراس در دانشگاه برای درس اندیشه اسلامی که درباره ی حقوق زن بود . این کتاب رو خوندم. البته کلی فیض بردم.

اون موقع با سرعت 2ایکس خونده بودمش.امروز یکبار دیگه رفتم و اون قسمت مربوط و مهم رو خوندمش.باور کنید خارق العاده نوشته شده.واقعا این شهید بزرگوار از سطح بالای فهم و شعور برخوردار بوده.

درباره ی همه ی حرفهایی که من میزنم و زدم، شهید مطهری به طور کاملا مفصل تو این کتاب صحبت کرده. و زوایایی رو باز کرده که  اینجا جاش نیست که من خدمتتون عرض کنم. در اون کتاب خواهید فهمید که اسلام چقدر به زن اهمیت قائل شده.

مطهری انگار دلش از خیلی چیزها پر است و در اول یکی از فصول پر بار این کتاب مطلبی گفته که من عینا اون رو برای شما می نویسم.

خوب بخونیدش.

چاپ بیستم- تابستان 74- صفحه55

من برخلاف بسیاری از افراد، از تشکیکات و ایجاد شبه هایی که در مسایل اسلامی می شود با همه علاقه و اعتقادی که به این دین دارم به هیچ وجه ناراحت نمیشوم. زیرا معتقدم و در عمر خود بتجربه مشاهده کردم که این آیین مقدس آسمانی در هر جبهه از جبهه‌ها که بیشتر مورد حمله و تعرض واقع شده، با نیرومندی ، سرفرازی ، جلوه و رونق بیشتری آشکار شده است.

خاصیت حقیقت همین است که شک و تشکیک به روشن شدن آن کمک می کند. شک مقدمه یقین، و تردید، پلکان تحقیق است. و ... .

/ 16 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حباب (خانه ای که دیوار ندارد)

سلام دوست خوبم.... مطلبت فوق العاده بود. همون روزای اول که گذاشته بودی اومدم اما نشد نظر بذارم.... در مورد شهید مطهری: ایشون یک نعمت الاهی بودن. اینکه در ابتدای انقلاب با تفکرات کاملشون تونستن از نظر تئوری مبانی اسلام رو بیان کنن و به گوش همه برسونن و تا الان تشنه های واقعی حقیقت رو سیراب کنن بدون شک یک نعمت بزرگ بوده و هست. باید قدردانش باشیم. باشد که خداوند به همه ی ما بینش و بصیرت کافی رو بده تا بتونیم مسائل اطراف رو بفهمیم و در دام فتنه فرو نریم. یا حق!

مسیر عشق

سلام به زیبای وارد بحث شدی وخوب جوابهای چند سوال را دادی بدون اینکه سوال را مطرح کنی واین خیلی برام جالب بود آقا سعید عذر دیر آمدن ما را بپذیر شرمنده شدم نتونستم سر بزنم باید بیشتر از اینها بیام چشم یه جمله خیلی پرمعنی داری عمقش خیلی زیاده اونهم اینکه اگر کسی بتواند دین مسیحیت را تمام و کمال رعایت کند، در کنار مسلمانان واقعی در بهشت خواهد بود یا این جمله را اینطور بنویس که اگر کسی بتواند دین مسیحیت را تمام و کمال رعایت کند، در کنار مسلمانان واقعی دیگردر بهشت خواهد بود ویا بنویس که اگر کسی بتواند دین مسیحیت را تمام و کمال رعایت کند، در بهشت خواهد بود جسارت منو ببخش نمیخوام توضیح بدم اما با نکته بینی که داری متوجه هستی که من چی میگویم

اسماعیل

جنگ تمام شد ........ برگشتیم با همه سوغاتمان : بی دلی مان ! برگشتیم و گرفتار شدیم ناگاه میان زرق و برق های این شهر رنگین با جذبه های دروغین محاصره گشتیم ، بی د لیمان به دادمان رسید : ماسک های پرهیزتان را بزنید که هوای زمانه گناه آلوده است

راحیل

سلام.. دوباره خواهم آمد...

یارآشنا

من برخلاف بسیاری از افراد، از تشکیکات و ایجاد شبه هایی که در مسایل اسلامی می شود با همه علاقه و اعتقادی که به این دین دارم به هیچ وجه ناراحت نمیشوم. زیرا معتقدم و در عمر خود بتجربه مشاهده کردم که این آیین مقدس آسمانی در هر جبهه از جبهه‌ها که بیشتر مورد حمله و تعرض واقع شده، با نیرومندی ، سرفرازی ، جلوه و رونق بیشتری آشکار شده است. خاصیت حقیقت همین است که شک و تشکیک به روشن شدن آن کمک می کند. شک مقدمه یقین، و تردید، پلکان تحقیق است. و ...

آزاده

salam vebe dostaneha tebghe har eyk shanbe UP shod albate dar kamale bihoselegi pasho biya link donimo beterekon hoselam biyad sare jash[نیشخند] [لبخند][گل]........[قلب]........[گل][ناراحت] بي انصافيه[شکست]

امیررضا

دوست من من مدتها در غرب زندگی کردم! به وجود یگانه هستی بخش گیتی ، قسم می خورم تعداد کافرانی که در آنجا از مای مسلمان ایرانی ، مسلمان ترند ، به قدری است، که شرم داری از اینکه خودت را مسلمان بدانی در حضور آنان! توصیه می کنم برادرانه که علاوه بر دیدن شبکه های خبری داخلی کمی به غرب با دیده بصیرت سفر کنی و به نتیجه ای برسی که من سالهاست رسیدم: " خداوند گول ظاهره ما را نخواهد خورد ، به عمل کار بر آید به سخندانی نیست " البته از وجود نفرت انگیز همه استعمارگران در هر نوع و لباسی بیزارم (چه داخلی و چه خارجی ) و با شما هم عقیده ! اما حساب سیاستمداران از مردم جداست ! پاینده باشی

فانی

سلام موفق و پیروز باشید.