قدر بزرگترین موهبت را بدانیم

برترین شب آمده بین اوج رحمت آمده          ذکر اعظم آمده الغوث الغوث آمده

دست خالی را ببین چشمان ابری راببین          موسم عفو آمده زیرا شب قدر آمده

                                                                                         ققنوس

کعبه زادگاهش شده و انسانیست منحصر بفرد. داماد پیامبر است و همسرش را از دست داده و بیست و پنج سال سکوت کرده. از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و پیامبر اورا به عنوان اولین مرد ایمان اورده معرفی کرده و خلیفه ی بعد از خود نامیده. در خیبر را به اذن خدا از جا تکان داده. دهها جنگ در راه اسلام برای رضای خدا وپیامبر را فرماندهی کرده. از دلیری هرچه بگویم کم گفته ام.

از تدبر هرچه بگویم کم گفته ام. اخلاق را معنا بخشیده و قضاوت را روحی دگر. آنفدر مهربان است که شباهنگام یتیمان را شاد میکرد. برای ان زن بیوه نان پخته و داستانش را میدانید. بعضی اوقات دیده شده که در تاریکی شب با چاه درد و دل میکرده. همواره با تلاش و عرق جبین گذران زندگی داشته. از خوبی این انسان هرچه بگویم کم گفته ام. خودتان میدانید.

تفکری موخوف بر این عقیده است که اگر مولا علی ع، معاویه و عمروعاص در زمین نباشند آرامش حکم فرما خواهد شد . سه نفر مامور به انجام عملیات می‌شوند. امثال این تفکر اکنون نیز در ایران وجود دارد که من از بسط آن میگذرم.

وقت نماز صبح است. سکوت عجیبی کوفه را فرا گرفته. به سوی مسجد حرکت میکند. زمین و زمان میگویند: علی مسجد مرو. علی مرو. الله اکبر. وارد مسجد میشود و ابن ملجم( لعنت الله) را از خواب بیدار میکند تا برای نماز آماده شوند. دو نفر دیگر که برای قتل معاویه و عمرو عاص مامور شده‌اند همزمان در انجام کارشان ناکام مانده اند.

 سبحان ربی الاعلی وبحمده. الله اکبر..... . فزت ورب الکعبه. زهرا جان آمدم. آمدم.

مولا به روی زمین افتاده و صفوف نماز به هم ریخته. گویی ملاک میدانند چه خواهد شد و شیون سر داده‌اند. هزار دینار شمشیر و هزار دینار زهر آلود کردن، هر موجودی را از پا در می‌آورد. مردم آن ملعون را دستگیر می‌کنند. و مولا وصیت میکند بر بخشش و در نهایت فقط یک ضربه شمشیر.

یتیمان بی پدر شده‌اند و راز مرد تنهای شب فاش شده است. همه به خانه‌مولا شتافته اند. یتیمان با کاسه های شیر به درمان مولا شتافته اند. اما افسوس که زهر اثر کرده است.

انا لله و انا الیه راجعون. و اینجا بود که شیعه جان گرفت و در زمان امام جعفر صادق ع دوباره احیا شد.

نمیدانم چرا از هر زاویه که نگاه میکنم، متوجه میشوم که خداوند مارا خیلی دوست دارد. خیلی خیلی دوست دارد که شیعه آفریده است. باور کنید من شاید شب و روز درباره‌ی این موضوع فکر کرده ام و در آخر به نتیجه ای نرسیدم جز اینکه پارتی داریم. ولله پارتی داریم. و پارتی ما خداست. شک نکنید.

با بی دینان کاری ندارم. با مشرکان، مفسدان و ملحدان کاری ندارم. من با شیعیان واقعی که انشالله ما نیز از آن جمله باشیم کار دارم. چه حسی بهتون دست میده وقتی متوجه بشید که پیرو کاملترین دین خدا(اسلام) هستید؟ که یقینا بهترین تفکر بشری نیز متعلق به اون هست. حالا چه حسی بهتون دست میده وقتی متوجه بشید که خداوند ما را آنقدر دوست داشته که شیعه آفریده؟

حدیث قدسی:

یا محمد آلیت على نفسی وأقسمت علی أنی لاالهم حب علی بن أبی طالب إلا من أحببته

به خودم سوگند خورده ام که محبت علی بن ابیطالب را جز به قلب کسانی که آنها را دوست دارم الهام نکنم.        بحارالانوار 40/47  ج83 

در واقع ما در رتبه‌ی اول و مقام فکری و رفتاری بشر زمینی قرار داریم. خود خدا و صفات خدا این رو میرسونه.  احساس غرور دوچندان شد؟

این شبها همدیگر را فراموش نکنیم. ولله سطح فکر و فرهنگ شیعه خیلی بالاست که همدیگر را دعا میکنند و همواره التماس دعا دارند. همه را دعا کنیم. برای شادی روح رفتگان دعا کنیم. برای زندگان سلامتی و بودن زیر سایه ی خوبان. بیماران را دعا کنیم.

 بیماری روحی از بدترین بیماریهاست که بعضا  از آن غافلیم. بیماران جسمی منتظر دعای ما هستند. دوستان خوب من که به وبلاگ من سر میزنید، بعضی بیماران دچار اختلالات رفتاری و مشکلات روانی هستند. خدا شاهده خیلی سخته مواجه با این بیماران. خوانده‌هاشان خیلی در عذابتد. بیایید همگی برای آنها دعا کنیم.

خدایا! خداوندا! ای کریما! بابت سلامتی تن سپاسگذاریم. بابت سلامتی روح و فرهنگ شیعه سپاسگذاریم. ای بزرگوارترین!‌ مشکلات این کشور و مردم رو برطرف کن و همه ی انسانهای روی این کره ی خاکی رو مهربان کن. ای صاحب اسم اعظم! ای آفریننده ی علی ع! بیماران را شفا بده.

إِنَّمَا وَلِیُّکُمُ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِینَ آمَنُواْ الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلاَةَ وَیُؤْتُونَ الزَّکَاةَ وَهُمْ رَاکِعُونَ

ولى شما تنها خدا و پیامبر اوست و کسانى که ایمان آورده‏اند همان کسانى که نماز برپا مى‏دارند و در حال رکوع زکات مى‏دهند      مائده 55

بیست و یکم ذی‌الحجه در تاریخ اسلام و سیر نزولی قرآن، روز نزول «آیه ولایت» آیه‌ای است که پس از جریان صدقه‌دادن انگشتری به مرد نیازمند توسط حضرت علی که در حال نماز بود، نازل شد. از آنجا که این آیه با جمله «انما ولیکم» آغاز می‌شود، به آیه ولایت معروف شده‌است.

_________________________________________________________

اضافات:

سلام..

آمده ام تا دل را، همه

و همه دل را، تقدیم تو کنم..

مگو که دیر شده..

مپرس که تاکنون کجا بوده ام..

مخواه که بیش ازین آب شوم از حرارت شرم..

که به خودت سوگند، رسم مهمانی تو، چنین نبوده است..

وبرای همین است که این شبها ـ که آسمان نزدیکتر است از همیشه ـ

طمع کرده ام بر مهر بی کران تو..

به یقین حجم عظیم مهربانی ات هر محتاج بخشایشی را به طمع خواهد انداخت..

پس رهایم مکن! یا ارحم الراحمین..

پ.ن: تواین شبهای آسمانی، دعا در حق یگدیگر را فراموش نکنیم که

همه محتاجیم به دعا..گل

والسلام..

١- چند خط بالا را یکی از دوستان برایم ارسال کرده بود. و التماس دعای جدی داشت. یاریش کنیم تا یاریمان کنند.

٢- در این ایام نور و سراسر رحمت شب قدر همدیگر را یاد کنیم.

٣- همچنان روزه خواری بعضیها که کم هم نیستند ادامه دارد.

4- بعضی از مردم کشور ما خیلی ترسو هستند. و به راحتی بیگانه اعتماد میکنند. آن هم به بیگانه ای که هیچ سابقه ی درخشانی در کارنامه ندارد. آخه آمریکا و دیگر خونخواران غیر مستقیم پیشنهاد مذاکره داده‌اند. و بعضی‌ها میگویند که آی ی ی بیایید بریم صحبت کنیم و بریم ببینیم چی میگن. اینان از  بزدلان هستند که من براتون گفتم. وقتی کسی حرف ولی فقیه تو کله پوکش فرو نره و حرف اضافی بزنه در واقع اون عقل نداره. والسلام

5- دقیقا الان هنگام اذان مغرب هست که من بهتون یه جمله میخوام بگم:

اگر آرام لغزید آن بلور زندگانی آن زلال خالص بیقیمت آن اعجاز آنی، دعایم کنلبخند

/ 8 نظر / 17 بازدید
راهی

سلام ..... ایام شهادت مولی الکونین تسلیت ....... شب تاریک و نخلستان و غربت دو کیسه نون و یک کاسه محبت سحر محراب با شمشیر میگفت چه کردی با علی اب مروت ؟ الهی هب لی حب علی(ع) و اولاد علی(ع) . اللهم طهّر قلبی من اوساخ الغفله و النفاق و ریا سمعه و بخل و کبر من جمیع آفات و هب لی قلبا سلیما خیلی عالی بود .... ذکر علی عباده .... عبادتتون قبول التماس دعا یاعلی

یه دوست

سلام. بسیار عالی.خداوند توفیقاتتون رو بیشتر کنه. شعر زیر با حال و هوای این ایامه... نه .. چیزی نگو.. میدونم.. خواستم تکرار کنم تا دوستان بیشتر قدر خودشونو بدونن... ز فرط گریه باران میچکد از دستم این شبها یکی دستم بگیرد، مست مست مستم این شبها غزل میخوانم و سجاده ام پر می¬کشد با من نمی¬خوابند یک شب عرشیان از دستم این شبها خدا را شکر سوزی هست آهی هست اشکی هست همین که قطره اشکی هست یعنی هستم این شبها به جای خون به رگهایم کبوتر میپرد تا صبح تشهد نامه می بندد به بال دستم این شبها دلی برداشتم با تکه ابری از نگاه خود به پابوس قیامت بار خود را بستم این شبها ممنونم دوباره خوندی آقا سعید[لبخند] التماس دعا [گل]

...

سلام.. - مطلبتون عالی بود. کوتاه، مفید و ظریف . - سپاس از لطفتون.. شرمنده کردید. - به امشب و هر شبی چنین ملائکه باران، التماس دعا.. درپناه خدای علی(ع) باشید.. والسلام..

حسن

سلام برادر متشكرم كه سر زديد چند وقتي سرم شلوغ بود نتوانستم خدمت برسم در اين ايام التماس دعا

دل خاکــــــی

سلام... از همه چی گفتین... جز... دعا برای فرج... اللهم عجل لولیک الفرج... التماس دعا... [گل]

دل خاکــــــی

دل را ز شرار عشق سوزند علی یک عمر غریب شهر خود ماند علی وقتی که شکفت فرق او در محراب گفتند مگر نماز میخواند علی [گل]